A Láthatatlan Kiállítás legújabb podcastjában őszintén beszélgetünk a vakságról
A Láthatatlan Kiállítás célja, hogy a nem látók és a látók világát igyekezzen közelíteni egymáshoz, pozitív élményeken keresztül tanítsa meg, hogyan segíthetjük, s miképpen érthetjük meg látássérült társainkat. A Kiállítás látogatásának alkalmával megannyi kérdést intéznek vendégeink látássérült túravezetőinkhez. Vannak olyan kérdések, témák, melyek minden túra alkalmával felvetődnek és vannak olyanok is, melyekről hosszasan lehet beszélgetni.
A feketén-fehéren a vakságról című, legújabb podcastunkat annak céljából indítottuk el, hogy őszintén, kendőzetlenül tudjunk beszélgetni a vakságról, arról, hogy milyen is élni az életet látássérültként. Kibeszéljük a tabu témákat, tisztázzuk a kliséket és sztereotípiákat. És ki tudna a legőszintébben beszélgetni, ha nem az, aki ezt a különös életet éli? Ismerjétek meg látássérült túravezetőinket, akik most nem egy túra alkalmával, hanem podcast keretén belül nyitják fel szemünket. Tartsatok velünk!
(A képet Juli, a Láthatatlan Kiállítás túravezetője festette.)
Kedvenc sztereotípiáink a vakságról
A vakok jobban hallanak? A vakok simogatják az emberek arcát? A vakok álmodnak? A beszélgetés alkalmával Misi, Ivett, Margit, Zoli és Feri tiszta vizet öntenek a pohárba.
